czwartek, 7 listopada 2013

Czwarta klaso - czas zacząć pracę na blogach!

Drodzy czwartoklasiści!

Dlaczego prowadzicie blog?

Po pierwsze nauczycie się poprawnie redagować tekst oraz dbać o ortografię. Ważną sprawą jest również umiejętność komentowania wpisów tak, by unikać słów-worków (świetnie, ładnie, wspaniale, oraz najgorsze z nich wszystkich: fajnie).

Po drugie nauczycie się dzielić swoją wiedzą w nietypowy sposób i umieszczać informacje o swoich dokonaniach na blogu. Stworzycie podcast, wirtualną gazetę w aplikacji Issuu, mapę pamięci w narzędziu Popplet, dynamiczną prezentację przy pomocy Prezi, cyfrowy komiks w aranżacji grafiki Pixton oraz fotoreportaż Slideshare.


Blog to nie tylko zabawa z nowoczesną technologią cyfrową, ale również poznawanie nowych gatunków publicystycznych, kultura słowa i umiejętność świadomego poruszania się w świecie informacji, czyli czytanie ze rozumieniem, argumentowanie oraz gotowość do tworzenia spójnych wypowiedzi. Na tym blogu publikowane będą web-questy i testy Google form dla Was :)

Blog pomoże Wam w kształceniu umiejętności tworzenia dłuższych wypowiedzi (jak opis, opowiadanie, sprawozdanie, recenzja, list), ale również będzie odnosił treść zadań do tematyki edukacji globalnej, społecznej, do analizy tekstów kultury oraz uczył Was rozumienia pojęć, takich jak szacunek i patriotyzm, co da Wam możliwość utrwalenia zagadnień z lekcji i pozwoli lepiej je zrozumieć.

Ponieważ nasza szkoła 19 listopada włączy się w obchody 15. Europejskiego Tygodnia Edukacji Globalnej, poniżej zamieszczam mapę myśli w tym temacie (już niedługo sami taką stworzycie):Poniżej również najnowocześniejsze spostrzeżenia naukowe w temacie metod nauczania:A tutaj gazetka udostępniona przez program Issuu (przygotowana przez waszych starszych kolegów-gimnazjalistów):Wstawianie obrazków nie będzie wcale trudne:


ani filmów:


Zapraszam do realizacji zadań :)
2 komentarze :

  1. Jestem pod wrażeniem Twojej pracy Joasiu.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję serdecznie. Lubię nowości i zmiany. Mobilizują mnie jak człowieka pierwotnego. Kiedyś na wykładzie z neurodydaktyki dowiedziałam się, że mózg współczesnego człowieka działa jak w prehistorii - radzi sobie wspaniale przy "polowaniu", a nie radzi wcale, gdy jest "nasycony" :)

    OdpowiedzUsuń