piątek, 5 grudnia 2014

XII J_O_L

W dniu dzisiejszym w naszej szkole gościliśmy laureatów 12. już edycji konkursu „JESIENNE OGRODY LITERACKIE”, którego celem jest nie tylko propagowanie czytelnictwa, ale też rozwój wrażliwości młodych artystów.


Mikołaj i XII JOL by Slidely Slideshow

W tej edycji konkursu tematem przewodnim była KSIĄŻKA i to ona była też bohaterką naszego spotkania. Zgodnie z regulaminem, zadaniem uczestników było napisanie pracy w formie kartki z pamiętnika, odnoszącej się do hasła KSIĄŻKA DROGĄ DO ŚWIATA FANTAZJI.


Jest nam niezmiernie miło, że w dobie Internetu i kultury obrazkowej, tak wielu młodych ludzi znalazło czas i chęci, aby stworzyć fantastyczne światy, pełne postaci ze znanych powieści, jak również tych oryginalnych. Na nasz konkurs wpłynęły bowiem aż 94 prace ze szkół podstawowych i gimnazjów nie tylko z Sosnowca, ale wielu miast naszego regionu. Przed rozstrzygnięciem konkursu nasi uczniowie przedstawili długą historię książki od starożytności po elektroniczne czytniki (w kategorii "Czytamy i odkrywamy").


Przyznano wyróżnienia i nagrody w dwóch kategoriach – klasy 3-6 szkoły podstawowej i klasy 1-3 gimnazjum. Nagrody – bony do EMPIKU o wartości 100, 50 i 25 zł – oraz książki z dedykacjami znanych polskich prozaików (Andrzeja Zimniaka, Rafała Kosika, Jacka Dukaja, Andrzeja Pilipiuka, Konrada Lewandowskiego), jak również podarunki od wydawnictw (GWO, Rebis, WAB) otrzymało dziewięcioro uczniów ze szkół podstawowych (Katowice, Sosnowiec, Sławków, Jaworzno, Mysłowice) i siedmioro uczniów gimnazjum (Katowice, Sosnowiec, Będzin) .
Gratulujemy i zapraszamy za rok na 13. edycję konkursu!!!

DSCN0227

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz