niedziela, 9 listopada 2014

Cyfrowo na Święto Niepodległości

Patriotyzm, to nie tylko świętowanie w tym jednym dniu. Patriotyzm okazuje się na co dzień. Zagraj w grę ze strony Muzeum Józefa Piłsudskiego, by dowiedzieć się, co jeszcze możesz robić, by być patriotą.

ADRES STRONY:   http://www.mieszkancyspod11.pl/   [KLIK]

Obejrzyj slajdy dostępne na stronie "Jestem patriotą" i zastanów się, jakie zachowania powinny charakteryzować prawdziwego patriotę.

ADRES STRONY:   http://jestempatriota.pl/?page_id=13  [KLIK]

Sprawdź, co wiesz o polskich znakach narodowych - fladze, hymnie, godle. Wykonaj test dostępny na stronie  http://www.minstructor.pl/embed/5648514663055360  [KLIK]

Poniżej wyniki zadania "Kartka dla Polski".Kartka do Polski by Slidely Slideshow

Zadanie "Mój patriotyzm"

Należy mieć przygotowane: kolorowe kartki (dwie białe i czerwoną), gazetę codzienną (taką szarą). Najpierw przeprowadzam rozmowę i omawiam slajdy (jak wyżej): A czy sprzątasz po swoim piesku, jak idziesz na spacer?, czy segregujesz śmieci?, czy depczesz trawniki? Potem rozwiązuję problem - jak narysować orzełka... Na końcu grzebanie w gazetach: jak tu znaleźć 5 słów czy zwrotów, kojarzących się z patriotyzmem lub z "nie-patriotyzmem".


Ktoś zapytał: "Czemu te orzełki nie są kserowane, tylko takie byle jakie, odręczne?" Więc wyjaśniam, tak jak to uczniom na lekcji zrobiłam ("No, ale czemu Pani nie kazała ksero zrobić? Ja bym wydrukował w domu! Jak tu teraz te skrzydła...") - te różnorodne orzełki, to taki symbol: każdy obywatel jest inny,a mimo i dzięki tej inności współtworzy coś, co jest wspólne. Każdy jest potrzebny. To jak układanka puzzle - nie dałoby się stworzyć obrazka z jednakowych części.

Inne pomysły Superbelfrów: legendy stolic, tańce ludowe, biało - czerwone ciastka, pisanie życzeń dla Polski, namalowanie "niepodległości", tańce ludowe, kuchnia regionów, śpiewanie pieśni, kotyliony, chmury wyrazowe, wspólne czytanie książki "Nasza paczka i niepodległość. O sześciu polskich świętach" Zofii Staneckiej, wysyłanie kartek "Mamy Niepodległą" (Muzeum Józefa Piłsudskiego)...Fragment książki "Nasza paczka i niepodległość. O sześciu polskich świętach" Zofii Staneckiej

Masz inny pomysł? Napisz w komentarzach.

1 komentarz :